Reference

Příběhy mých klientů

Jsem vděčná všem svým klientům za důvěru a za to, že po jejich boku mohu profesně i osobně růst.

Dcera se potýkala s anorexií a díky pravidelným schůzkám a skvělému přístupu Jany, se dceři podařilo pochopit, jak funguje její tělo a že jídlo není nepřítel. Jídlo jí chutná a má zase chuť do života a všech možných aktivit. Už nevím, kdo mi Vás doporučil, ale nepřestanu za to být vděčná. Moc děkujeme za pomoc.

Silva + Verča (14 let)

Jana mi pomáhá se stravováním už nějaký ten rok a pořád je na čem pracovat. Už od první schůzky jsem věděla, že to je něco, co jsem tak dlouho hledala. Komplexní přístup ke stravování, dlouhodobý, udržitelný, s důrazem na zdraví. K Janě chodím jako na terapii, snažíme se rozklíčovat některé (nejen) stravovací návyky a hledáme řešení, jak se z nich vymanit. Po konzultaci odcházím lehčí nejen na těle, ale i na duši.

Nicole, 31 let

Již delší dobu jsem vnímala nárůst své váhy, který mi začal být velmi nepříjemný a rozhodla jsem se říct si o pomoc. Jenže koho vybrat? Na internetu je spousty „specialistů“, kteří se v tomto oboru snaží podnikat. Vybrala jsem si Janu a to hlavně z důvodu jejího vzdělání. Díky naší spolupráci jsem se naučila vnímat jídlo úplně novým směrem a naučila jsem se stravovat tak, aby mi v tom bylo dobře. Na začátku jsem využila možnost sestavení rámcového jídelníčku, protože jsem vůbec neměla představu, jak by měla má porce vypadat. Na konzultacích se mi dostává úžasné podpory, která mi pomáhá jít dál v jakékoli situaci. 

Kamila, 27 let

S Janou jsem začala řešit svůj jídelníček zhruba rok po porodu. Hlavním problémem u mě bylo vynechávání obědů a dohánění hladu večer. Vše jsme spolu probraly a Jana mi nastavila rámcový jídelníček z potravin, které běžně konzumuji, ale tak, aby to dávalo smysl, já dostala všechny potřebné živiny během dne a nedojídala se večer. Našly jsme společně i pár tipů na obědy s sebou, takže nehladovím ani na výletech. 
Aktuálně mám pár kilo dole, ovšem kalhoty už nosím o číslo menší a mám mnohem více energie. Správně nastavený jídelníček mi vliv krev do žil a já mohu opět chodit několikrát v týdnu cvičit.

Marie, 34 let

Jana je velmi empatický člověk se skvělou energií. Dokáže se na vás nacítit a pomoct vám s problémem, který řešíte. Chodím k ní pravidelně a od první návštěvy se cítím mnohem líp. Je skvělé si o jídle popovídat s odborníkem, když nevíte, jak se máte stravovat správně, zejména v dnešní době internetu. Doporučuji i jako prevenci.

Tereza, 34 let

Jídlo je mým celoživotním tématem. Vyzkoušela jsem snad tisíce diet a výživových přístupů. Nakonec jsem si řekla – a dost! A konečně se rozhodla poradit s nutriční terapeutkou. Když jsem za Janou šla poprvé, měla jsem obavy, že mě bude nutit jíst jídlo, které mi nechutná nebo nějak zásadně měnit mé zvyky. Opak byl pravdou. Společně jsme vytvořily stravovací systém přesně na míru, tedy podle mých zvyklostí i chutí. Baví mě podle něj jíst a k tomu mám dobrý pocit, že jím zdravě a vyváženě.

Magdaléna, 47 let

S Janou jsme já a dcera v kontaktu už skoro dva roky. Dcera se léčí z mentální anorexie a Jana nám velmi pomohla a stále pomáhá nastavovat správné vnímání jídla. Její přístup je velmi lidský a přátelský, dcera ji má velmi ráda a na naše pravidelné schůzky se pokaždé těší. 

Katka + Klárka (15 let)

Jana Kubalová nutriční terapeutka
O mně

Jana Kubalová

Nutriční terapeutka se vzděláním z lékařské fakulty

Nutriční terapii jsem studovala 5 let na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Za tu dobu jsem zjistila, že nutriční terapie není jen o rozdávání jednoduchých rad, co má člověk jíst, kdy a v jakém množství. Stravování vnímám jako poměrně složitý systém. Promítá se do něj jak klientova fyziologie těla, tak jeho životní postoje a přesvědčení, prostředí, ve kterém žije a nakonec i to, jak umí zacházet se svými emocemi a jaký má vztah ke svému tělu. S celým tímto systémem se snažím pracovat.